Kliknutím se vrátíte na úvod webuRecenze zbraně AKM s označením CM.048M od firmy Cyma

V této recenzi popíšu čínskou zbraň AKM (modernizovaná AK-47) s označením CM.048M od Cyma.
Recenze je rozdělená do následujících podkapitol:

1. Úvod
2. Zpracování
3. Rozborka zbraně
4. Mechabox
5. Testování
6. Upgrade
7. ZávěrHistorie reálné zbraně:

- AKM (Avtomat Kalašnikova moděrnizirovannyj) je modernizovaná verze pušky AK-47. Do služby byla zařazena roku 1959 a je to nejrozšířenější varianta Kalšnikova na světě. Od původní verze je AKM o 700 gramů lehčí, protože má odlehčené pouzdro uzávěru a na jeho výrobu je použita technologie sváření kovových výlisků, díky čemuž je jeho výroba lacinější a jednodušší. I úderný mechanizmus je vylepšený, zabraňuje dopadu kladívka na úderník před úplným uzavřením závěru. Má zpomalovač kadence a chránič ústí hlavně působí jako kompenzátor zdvihu a zpětného rázu.
- Zbraň je uzpůsobena ke střelbě střeliva ráže 7,62 x 39 mm, které je obyčejně podáváno ze segmentového kovového 30 ranného zásobníku, podobného jako u AK-47, ale může být použit i bubnový zásobník o kapacitě 75 nábojů. Střelba funguje stejně jako u běžných AK-47 včetně robustní páku přepínače režimu střelby (automat/semi).
- Některé mají rukojeť a pažbu vyrobenou z plastu, na rozdíl od AK-47, které je mají dřevěné. AKM lze na první pohled rozeznat od AK-47 podle doplněného kompenzátoru zdvihu na ústí hlavně a také menším prolisem nad zásobníkem.
- AKM je vybavená lištou na levé straně zbraně umožňující osazením nočním zaměřovačem NSPUD nebo pro použití různých optik. Na hlaveň je možné připevnit granátomet nebo bajonet, který při zkombinovaní s pouzdrem umožňuje střihání pletiva.
(Zdroj)


Reálná zbraň


Airsoftová verze zbraně:

Airsoftovou repliku zbraně AKM (CM.048M) vyrábí firma Cyma. Výrobce uvádí následující údaje:
- Úsťová rychlost 430fps (změřeno 128-130m/s, kadence 11.8BB/s)
- Pružina SP125
- Délka zbraně 910mm
- Délka hlavně 455mm
- Váha 2810g
- Mechabox ver. III. se 7mm kovovými kluznými ložisky
- Kovová hop-up komora
- Vnitřnosti kompatibilní s Marui
- Ocelové tělo s boční montáží a překližkovým dřevem
- Balení obsahuje 1x točný zásobník na 525BB, baterii Ni-MH 8.4V/1400mAh mini, nabíječku s malým konektorem, malý tamiya konektor s pojistkou pro připojení baterie, zkušební kuličky a klíč na seřízení předních mířidel.
- Cena za dekorační verzi zbraně v obchodě AirsoftMorava.cz je k 11.11.2009 4100Kč i s DPH.


Airsoftová zbraň

1 2 3 4 5 6 7 >>

Recenzi napsal Dave, člen teamu www.chrudim.asteam.cz/.
zpět