Kliknutím se vrátíte na úvod webuNávod na sestavení akumulátoru do přední pažby - Autor Dave
     Pokud vlastníte AEG zbraň s výsuvnou nebo sklápěcí pažbou tak jistě víte, že jediné místo pro baterii je v přední části zbraně. Sice se tam vejde baterie typu Mini, ale ta má malou kapacitou a nedodá takový proud jako větší a výkonnější akumulátor.
     V této recenzi vám představím sestavené akumulátory našeho teamu ve zbraních H&K G3 A4, Armalite M15A2 Carbine, G36K a Armalite M15A4 Carbine.
UPOZORNĚNÍ:
Autor článku nenese žádnou zodpovědnost za možné poškození Vašeho akumulátoru či zdraví způsobené při provádění níže popsaných postupů. Pracujete s plným vědomím toho, co děláte!
Nexcell baterie utáhnou maximálně pružinu M100, používejte značkové články od GP a Sanyo!

Postup sestavení akumulátoru - H&K G3 A4
     Do své zbraně H&K G3A4 od Tokio Marui, kde mám podloženou pružinu M100, jsem si poskládal do přední pažby 8 článek NiMH Nexcell 9.6V/2300mAh velikosti 2/3 A (průměr 16.7mm, výška 49.5mm - velká tužková baterie). Tento značkový článek NiMH Nexcell 2300mAh s pásky (kód: B-N2300A-NEX) je možné koupit v GM Elektronic s.r.o, pokud v tomto obchodě nenaleznete článek s parametry které potřebujete tak doporučuji prohledat stránky firmy GES elektronics.
     Nejdůležitější je všechno si dopředu promyslet a proměřit!!! Maximální naměřená velikost článku co se vejde do G3A4 je o průměru 17 mm a výšce 55 mm s tím, že akumulátor musím rozdělit na dvě části - 6 a 2 článek, protože mě vadí úchytný šroub hlavně.
     Když koupíte články s páskovými vývody ve velikosti kterou potřebujete (v G3A4 velikosti 2/3 A), tak musíte odstranit páskové vývody!!! Je to z toho důvodu, že motor u AEG si vezme při maximálním záběru (záleží na pružině) až 20A. Čtyřbodové uchycení pásků a jejich tloušťka je nedostatečná pro průchod velkých proudů které motor EG 700 odebere.
     Po tomto kroku následuje vlastní sestavení baterie do přední pažby, kde musíte použít na propojení článků nejlépe 1 mm tlusté a 5 mm široké měděné pásky (postačí také odizolovaný měděný vodič který se používá pro elektroinstalace ve stavebnictví).
     Na kontakty článků měděné pásky co nejrychleji přiletujte pomocí regulovatelné pájkové stanice, teplotu nastavte alespoň na 400 °C a pájení proveďte co nejrychleji - možné zničení baterie dlouhým nahříváním. Pro připájení cínu na kontakty článku použijte pájecí kyselinu, díky ní se ihned cín uchytí, po přiletování měděného pásku očistěte spoj technickým lihem nebo benzínem, protože kyselina způsobuje oproti kalafuně oxidaci spoje.
     Spoje mezi propojenými články obmotejte 2x elektrikářskou 1 cm páskou nebo zalijte neutrálním silikonem (nebo použijte tavnou pistoli s patexem). Nakonec 6 pack spojte na více místech buď zase lepící páskou, nebo silikonem a nebo ho nejlépe stáhněte smršťovací fólií jako je na prodávaných profesionálních akumulátorech.
     Pak propojte pomocí měděného pásku dva články tak, aby tvořili V profil. Pozor, musí byt u páskového propojení mezi články alespoň 5 mm mezera kvůli tomu, že se ve předu pažba sužuje, stoupá směrem k hlavni a je tam vyvýšená příčka. Pokud tuto mezeru neuděláte tak nelze dozavřít plastový kryt přední pažby ke kolíčkovému úchytu.
     Nakonec stačí šesti článek s dvou článkem propojit alespoň 0.75 mm silikonovým vodičem který přiletujete přímo na kontakty článku, to stejné platí i pro malý konektor pro připojení ke zbrani, pozor na správnou polaritu, červený kabel je plus!!! Kontakty zaizolujte elektrikářskou lepící páskou.

Sestavený akumulátor do Armalite M15A2 Carbine
     Jelikož je u Armalite M15A2 Carbine od Classic Army (pružina M110) jediné vhodné místo pro baterii v přední pažbě zbraně, poskládal jsem tam 8 článek NiCD Sanyo 9.6V/1700mAh velikosti 2/3 A (průměr 17 mm, výška 50 mm - velká tužková baterie).
     Uspořádání akumulátoru je řešeno sériově do půlkruhu po čtyřech párech článků. Každý pár je stáhnut smršťovací fólií a jednotlivé páry jsou mezi sebou slepeny neutrálním silikonem, celý pack je nakonec zaizolován elektrikářskou lepící páskou.
Postup výroby akumulátoru je totožný jako u G3 A4.

Sestavený akumulátor do 36K
     U zbraně 36K od Classic Army (základ-pružina M100) je vhodné místo pro baterii jedině v přední pažbě, poskládal jsem tam 8 článek NiMh Nexcell 9.6V/2000 mAh velikosti 4/5A (průměr 16.7 mm, výška 42.6 mm). Tento značkový článek NiMH Nexcell 2000 mAh s pásky (kód: B-N2000 4/5A-NEX) velikosti 4/5A je možné koupit v GM Elektronic s.r.o.
     Uspořádání akumulátoru je řešeno kvůli přepážkám v pažbě na dvě části - 6 a 2 článek. Články jsou stáhnuty smršťovací fólií a celý pack je spojen elektrikářskou lepící páskou.
Postup výroby akumulátoru je totožný jako u G3 A4.

Sestavený akumulátor do Armalite M15A4 Carbine
     Jelikož je u Armalite M15A4 Carbine od Classic Army (základ-pružina M100) jediné vhodné místo pro baterii v přední pažbě zbraně, poskládal jsem tam 8 článek NiMH Nexcell 9.6V/2300mAh velikosti 2/3 A (průměr 16.7mm, výška 49.5mm - velká tužková baterie).
     Uspořádání akumulátoru je řešeno dvěma čtyř články spojené kabelem, jsou stáhnuty smršťovací fólií a do přední pažby se vkládají postraním zasunutím.
Postup výroby akumulátoru je totožný jako u G3 A4.

Sestavení baterie není nijak obtížné a pokud se vše udělá kvalitně tak se výkonnostně nebude lišit od kupovaných akumulátorů. Jejich předností je především speciální tvar, nikoliv cena!
Autor tohoto návodu - Dave, člen a jeden z administrátorů webu www.chrudim.cz/airsoft
zpět