Kliknutím se vrátíte na úvod webuOperace "Blaničtí rytíři"
Kliknutím otevřete PDF dokument
Celý scénář akce

500 kB
Kliknutím otevřete galerii z proběhlé operace
Fotogalerie z operaceHistorie:
- 17. listopadu 1989 vojska varšavské smlouvy tvrdě potlačily demonstraci v Československé socialistické republice. Toto posléze praktikují ve všech zemích, které se chtějí oddělit od Sovětského svazu, tím si rusko upevnilo svoji moc.
- V roce 2001 se stává George Bush presidentem USA, po válce v Afganistanu a poražení Al-kaidy svolává radu bezpečnosti. Shodují se na preventivním útoku proti SSSR a následné okupační válce. Sovětský svaz do poslední chvíle nezjistil připravovaný útok, zaskočil ho zcela nepřipravený. Nevypukla jaderná válka, protože se USA podařilo ukradnout SSSR spouštěcí kódy k raketám, které se tak staly jenom bezcenným harampádím.
- I bez zbraní hromadného ničení okupační vojska západních zemí rychle postoupily napříč Evropou a v roce 2007 jednotky NATO "osvobozují" země na východní frontě. Československo je kompletně obsazeno a nachází se zde stále velmi silná okupační síla.
- 7. července 2007 začala v celém Československu dlouho plánovaná partizánská operace pod krycím názvem "Blaničtí rytíři". Má za úkol co nejvíce oslabit okupační vojska diverzním útokem na strategické vojenské cíle.
- Českoslovenští partyzáni zaútočí bez letecké ani motorizované podpory na velitelské stanoviště okupačních vojsk. Výsledek této bitvy závisí právě na vás…

Úvod:
Tento časový bojový plán je dělán pro 30 a více hráčů rozdělených do dvou teamů. Pokyny se sdělují skupinám pomocí zalepených obálek, na kterých je napsán přesný čas otevření a přečtení mise. Scénář je lineární, každá mise navazuje na předchozí se stručným popisem událostí. Nejsou žádné limity ve výzbroji maskáčích nebo zkušenostech s hraním airsoftu. Může přijet kdokoliv starší 15-ti let. Skupiny budou rozdělěny pomocí rozlišováků na pažích.
Bližší info a foto z lokace Holice
GPS pozice: 50°3'58.52"N,16°1'13.1"E

Pravidla akce:
- Minimální povolený věk je 15let.
- Pohybování se po bojišti a hraní airsoftu je na vlastní riziko, pořadatel nemá zodpovědnost za případné zranění hráče.
- Každý musí mít ochranné brýle, bez nich nikdo nesmí hrát. Nesmí se sundávat ani na mrtvolišti.
- Na mrtvolišti je zakázáno střílet a živí hráči se zde nesmí pohybovat.
- Jsou povoleny airsoftové granáty (nesmějí být příliš silné nebo obsahovat nebezpečný materiál) a dýmovnice, které nemohou způsobit zdravotní újmu. Pokud se hodí granát do místnosti menší než 4x4m, jsou všichni vevnitř mrtví, v jiných případech musí šrapnely zasáhnout nepřítele. Petardy jsou pouze na dezorientování nepřítele, nelze s nimi nikoho zabít.
- Zasažený člověk vstane, zvedne ruku a hlasitě zařve, že je mrtví (popřípadě zvedne zbraň nad hlavu). Nesmí s nikým mluvit ani hlásit do vysílačky, že umřel. Odebere se směrem k mrtvolišti (pokud není uvedeno jinak). Pokud si je střelec 100% jistý, že zasáhl nepřítele, nahlas mu to oznámí a nepřítel v rámci fair-play odejde na mrtvojiště.
- Zásah do zbraně se nepočítá, ale všeho ostatního se počítá (helma, vesta, batoh, sumka,…).
- Zbraně s pružinou 130 a více nesmějí střílet na krátké vzdálenosti (použijte do budovy záložku, nechceme se zmrzačit)
- Nikdo se nesmí pohybovat na střeše budovy, mohl by se propadnout.
- Refresh jednotek je vždy až při otevření obálky, pokud není uvedeno jinak.
- Dotek vlajky znamená dobytí nepřátelské základny.

Organizace akce:
- Příjezd k areálu v 9.30, auta se zaparkují na jednu stranu silnice viz obrázek (do areálu nikdo nepojede).
- Do 10.30 se teamy rozdělí na dvě skupiny - partyzáni a okupanti. Ty budou rozděleny přibližně v poměru 1:2 s ohledem na výzbroj jednotek. Pouze velitel každého týmu bude jednat s pořadatelem, ten pak informace přetlumočí členům svého týmu.
- Každá skupina si zvolí svého generála z řad velitelů týmů, který bude mít u sebe všechny obálky a bude koordinovat celou svoji skupinu.
- Partyzáni budou označeni na obou pažích bílou páskou, tu zajistí pořadatel.
- V 10.30 se partyzáni přesunou do lesa, okupanti budou v hlavní budově.
- Během akce se vše musí striktně řídit podle časového harmonogramu, který je napsán na obálce, nikdy nesmíte odejít dřív (později), než je napsáno nebo otevřít obálku dřív (déle). Pak by se mohlo stát, že se s protivníkem ani nesetkáte.
- Případné otázky a nesrovnalosti během dne se budou konzultovat s organizátorem přes vysílačku na 8 kanálu (smí na něm být pouze generálové obou teamů a organizátor, nesmí se odposlouchávat).
- 1 až 4 kanál mají okupanti, 5 až 7 kanál mají partyzáni.
- Ve 12.00 je 45min přestávka na oběd, každý kdo umře od 11 hodin se přesune na mrtvoliště.
- V 16.00 konec bojového plánu, úplně všichni lidi se sejdou před budovou (vezmou se vlajky a všechny věci ze základen). Případná společná domluva na nějaké akci bez scénáře.

herní prostor vzdáleně


parkování aut na straně silnice

herní prostor zblízka

mrtvoliště

Autor: Jeff
zpět