Kliknutím se vrátíte na úvod webu1. září 2007 - Diverzní operace "Spící Orel" (II. ročník)

Download:
Kliknutím otevřete galerii z proběhlé operace
Fotogalerie z operace

Kliknutím stahnete PDF dokument
Diverzní skupina - časový bojový plán

Kliknutím otevřete PDF dokument
Branicí skupina - časový bojový plán


     Akce je naplánována na Sobotu 1.9.2007, je nutné aby se všichni hráči setkali u mostu vedle hospody ve Škrovádu před 10 hodinou!!! Tam se zopakují pravidla a rozdělí se lidé do jednotlivých skupin (Rozlišováky na rukáv -> červený - Diverzní Skupina, modrý - Bránící skupina), 45% hráčů v Diverzní Skupině, 55% v Bránící skupině.
     První obálku si každá skupina otevře na místě srazu přesně v 10:30, ihned se obě skupiny vydají podle pokynů (v obálce) na první misi do herní lokality splnit svůj první úkol z cca 10. Obálky bude mít u sebe pouze velitel skupiny, číst se budou v přítomnosti všech členů skupiny (velitelů teamů). V 17:00 se otevírá poslední úkol -> konec akce v 17:30. Bližší info a foto z lokace Škrovád
GPS parkoviste (srazu):49°54'24.26"N,15°48'46.72"E, GPS lokace:49°54'4.77"N,15°48'39.52"E
Registrace teamu s počtem hráčů (předpokládaná účast cca 100 lidí)
!!!Jen pro hráče starší 18 let (15+ pod dozorem zletilých hráčů ve svém teamu)!!!

Kontakt na organizátora (Dave): E-mail: dave.nemec@centrum.cz, Mobil: 776110207

Historie:
     Píše se rok 1949, je těsně po 2. světové válce a západní velmoci zakládají NATO jako odpověď na vznik SSSR … Německo však odmítá vstoupit do jakékoliv koalice národů a zůstává nezávislé -> vzniká tak samostatný suverénní stát v rozpůlené Evropě.
     Po rozpadu SSSR se Německo nemuselo vzpamatovávat z hospodářské krize, která pohltila celou Evropu. Díky tomu patří do nejvyspělejších a zároveň nejlépe vyzbrojených státech na světě.
     V novém tisíciletí však Německo pohltila stále se zvětšující hospodářská krize která vyústila k vyhlášení státního bankrotu … v roce 2003 se však dostává suverénně k moci Národní strana Německo, v čele politické strany stojí rozhodný a sebevědomí jedinec … ekonomiku oživil osvědčeným způsobem - zbrojením …
     Rozhodlo se, 1. září 2007 v 10:00 se spustí dlouho plánovaná přísně utajená operace pod krycím názvem "Spící Orel". Jedná se o nečekaný útok proti sousedícím zemím Německa, první na řadě je Česká republika … naštěstí však Severoatlantická Aliance včas odhalila tuto operaci a je plně připravená pomoci česku. Operace "Spící Orel" počítá s útokem německých motorizovaných diviz a pěších pluků na hranice česka. Shoz parašutistů je synchronizovaný s hlavní vlnou útoku, ti jsou vysazeni do týlu České republiky, mají za úkol co nejvíc oslabit diverzními útoky infrastrukturu a ekonomiku země!!!
     Bude se historie opakovat??? Začne 3. světová válka??? To závisí právě na vás …

Pravidla akce:
- Hlavní je plnit úkoly a ne zabít každého koho potkáte!!! Pokud uvidíte nepřátele snažte se spíše skrývat pokud vám ovšem jejich přítomnost neznemožňuje dokončit misi.
- Pokyny se sdělují dvěma skupinám (Diverzní a Bránící skupina) pomocí zalepených obálek na kterých je napsán přesný čas otevření a přečtení mise, ty má u sebe pouze velitel skupiny.
- Je nutno aby oba teamy přesně dodržovaly časový herní plán a otevíraly obálky přesně v danou dobu. Pokud se zpozdíte s otevřením obálky nemusíte stihnout splnit danou misi
- Základnu musíte mít viditelně označenu svou vlajkou, dotek vlajky znamená dobytí nepřátelské základny.
- 1 až 4 kanál má Diverzní skupina, 5 až 8 kanál má Bránící skupina.
- Jsou povoleny airsoftové granáty (nesmějí být příliš silné nebo obsahovat nebezpečný materiál) pouze pokud nebude sucho (Ve slamnících, které jsou uprostřed herní lokace, je ZAKÁZÁN vstup za plot a používání zábavné pyrotechniky - nebezpečí vzniku požáru). Petardy jsou pouze na dezorientování nepřítele, nelze s nimi nikoho zabít. Dýmovnice nesmí způsobit zdravotní újmu.
- Zásah do zbraně se nepočítá, ale všeho ostatního se počítá (helma, vesta, batoh, sumka,…).
- Zasažený člověk vstane, zvedne ruku a hlasitě zařve, že je mrtví (popřípadě zvedne zbraň nad hlavu). Nesmí s nikým mluvit ani hlásit do vysílačky, že umřel. Pokud si je střelec 100% jistý, že zasáhl nepřítele, nahlas mu to oznámí a nepřítel v rámci fair-play odejde na mrtvojiště.
- Mrtvoly se odebírají na základnu svých skupin (mrtvoliště) a ožívají s každým novým úkolem, pokud ovšem není v úkolu napsáno jinak.
- Pohybování se po bojišti a hraní airsoftu je na vlastní riziko, pořadatel nemá zodpovědnost za případné zranění hráče. Samozřejmostí je poctivost při hraní Airsoftu (přiznávání zásahů, NEodposlouchávání kanálů nepřátelské skupiny, uposlechnutí příkazu a taktiky velitele skupiny, ...)
Pro ty kteří nevědí za jakou skupinu hrát:
Diverzní skupina - Vhodné pro zkušené Airsofťáky, pokud máte vlastní horolezeckou výstroj tak si ji určitě vezměte sebou, je zajištěn i konzultant. Ten je zároveň i oficiálním fotografem. Vezměte si i maskovací barvy na obličej.
Bránící skupina - Vhodné pro nové teamy s menší výstrojí a málo zkušenostmi. Je zajištěno jedno auto (buď Škoda 120 nebo Trabant) pro pohyb po polní cestě - využití v jednotlivých misí -> vhodné krytí hráčů za vozidlem jako za AIFV.
!!!Možné použití další techniky využívané v AS akcí - domluva s organizátorem!!!
Kliknutím otevřete PDF dokument
Mapy herní lokace
letecká, turistická
a horolezecká

322 kB
Co zajistí pořadatel pro realizaci bojového plánu:
- Rozlišováky (na rukáv - lepící páska) -> červený - Diverzní Skupina, modrý - Bránící skupina
- Atrapu vysílačky - (Diverzní skupina)
- Vlajky - (českou a německou)
- Jed = bílí prášek v pytlíčku - cukr, mouka, sůl,... - (Bránící skupina)
- Příchytné bomby s 8 sekundovým zpoždením výbuchu (petardy s 5 cm knotem - přichycení pomocí oboustrané lepící pásky) - (2ks češi, 8ks diverzní skupina)
11. listopadu 2006 - Operace "Spící Orel" (I. ročník, testování plánu, účast 20 hráčů)
Mapy herní Lokace Škrovád
Turistická mapa - vyznačný herní prostor operace!!! Letecká mapa - vyznačný herní prostor operace!!! Horolezecká mapa

Prostor pro přihlížející diváky
Turistická mapa - vyznační hranice operace!!! podmínka pro vstup - nasazené ochranné brýle!!!

Autor bojového plánu: Martin z 3.Diverzní skupiny
Upravování, korekce a napsání recenze bojového plánu: Dave, člen a jeden z adminů tohoto webu
zpět