Kliknutím se vrátíte na úvod webuRecenze hydratačního vaku Tactical 3l od firmy Source

V této recenzi vám kapku nastíním hydratační vak od firmy Source, který prodává firma ALP ARMY. Já sem od nich zakoupil tento model Tactical 3l. Prodává se i 2litrová verze, ale cenový rozdíl je cca 300 korun. Díky tomu bych raději doporučil ten 3litrový. Něco foceno mobilem K550i, tak omluvte kvalitu fotek.
Článek je rozdělený na 2 kapitoly, v první je samotná recenze na vak, ve druhé kapitole popíšu jak jsem přidělal tento hydratační vak na vestu SA 58 od ALP ARMY.

1. Recenze vaku
2. Přidělání vaku na vestu SA 58 od ALP ARMYK čemu slouží hydratační vak:

- Hydratační vak neboli camelbak slouží jako rezervoár na vodu, který nahrazuje klasické čutory a flašky.
- Umisťuje se na záda a vejdou se do něj až 3l vody.
- Pro pití slouží hadička, která se umístí na dobře dostupné místo, proto se nemusí se samotným rezervoárem manipulovat, když se chcete napít.
- Na konci hadičky je speciální náustek, přes který se pije, je velmi snadno otevíratelný a uzavíratelný, takže se nestane, že by vám voda po napití vytekla.Vnější fotky hydratačního vaku:

Foto od prodejce

Fotka kde je vak na vestě SA58 od ALP

Detail náustku s prachovou krytkou na pití


Detail hrdla na plnění

Fotka kde je vak na vestě SA58 od ALP


Fotky Rezervoáru:

Do vaku není problém koupit originální náhradní rezervoár. Výměna je jednoduchá. Na stránkách www.alp-army.cz najdete i návod na výměnu.

Rezervoár


Horní část, dá se sundat a díky tomu se dá rezervoár jednoduše umýt a vyčistit


Možnosti nošení a přichycení vaku:

Firma ALP ARMY to má pěkně vyřešené co se týče nošení. Vak se dá nosit dvěma způsoby. Jeden je jako klasický batoh, nebo se dá připnout na výstrojní součástky. Já když jdu na akci tak mám vak připnutý na vestě. Návod jak jsem to udělal najdete v druhé části této recenze. Vak má na ramenních řemenech i hrudní tak se nemusíte bát, že by vám padal. Ramenní řemeny mají dole přezky na rozepnutí a rozdělní na 2 části. Asi se ptáte z jakého důvodu to tak je. Odpověď je jednoduchá. A to, že když chcete vak připnout na výstroj tak se to dělá páskami, které jsou přidělány navrchu vaku. A ne ramenními popruhami, tak proto se rozepnou a schovají do vaku, aby neplandaly a nepřekážely. Myslím že fotky řeknou více a jsou dostatečným návodem.


Detail hrudního popruhu

Detail přezky na rozdělení ramenního popruhu

Schování dolní části popruhu se provádí takhle - uchopte přezku...

... a vložte ji takto pod vak

Horní část

Vak bez popruhů

Oko na připevnění batohu vzhůru noha pro lepší uschnutí a 2 pásky pro přidělání na výstroj


Závěr:

- Závěrem bych chtěl říct, že si vak oblíbíte tak, že byste ho nikdy nedali z ruky.
- Jeho nesporná výhoda je, že váha vody se rozloží na celé záda.
- Ohromná výhoda je, že člověka přechází lenost pít, způsobená špatným přístupem k feldflaškám, navíc můžeš bez problémů, i bez ztráty času a bez většího narušení pozornosti pít i za chůze a nemusíš tu flašku zase komplikovaně nikam vracet.
- 3l jsou navíc pěkná vodní zásoba.
- Vak má i různé vrstvy na uchovaní vody v chladu, čerstvou po několik týdnů, zabraňuje vytvářením mikrobů a jiných prevítků.
- A další výhody, které se dovíte na stránce výrobce.


Zde ho koupíte:
Camelbak Tactical 3l od firmy Source

1 2 >>

Návod napsal Bow, člen teamu www.chrudim.cz/airsoft.
zpět