Kliknutím se vrátíte na úvod webuRecenze zbraně M4A1 RIS od firmy A&K

1. Úvod
2. Zpracování
3. Rozborka zbraně
4. Mechabox
5. Upgrade
6. Závěr
7. Zbraň v úpravě od firmy P&JTéměř nutný upgrade:

- Když dostanete zbraň, tak není zdaleka připravena střílet, jako značkové zbraně.
- Nepochopitelně je použit plný válec, proto je zapotřebí ho vyměnit za válec s dírou určený pro zbraně typu M4A1. Tento plný válec zbytečně více zatěžuje mechabox a zvětšuje rozptyl vystřelených kuliček.
- Doporučuji hned rozebrat a zkontrolovat, jestli je všechno v pořádku. Odstranit otřepy z výroby, vyzkoušet správné vypodložkování kol, odmastit hop-up, promazat mechabox, zalepit ložiska proti vypadávání,...
- Nabíječka je pochybné kvality, doporučuji koupit nabíječku MW6168 pro Ni-Cd a Ni-Mh akupacky, která umí články inteligentně vybíjet, nabíjet a ukončit nabíjení za cenu kolem 380Kč (srpen 2009).
- Nabíječku lze koupit v Tipě nebo v GM elektonic. Určitě ji lze sehnat i v mnoha jiných obchodech, tyto jako příklad stačí.
- Použijte redukci z velkého konektoru nebo přepájejte konektor na nabíječce.
- !!!POZOR velký a malý konektor mají přehozené polarity
- Baterie moc dlouho nevydrží. Proto doporučuji koupit značkovou baterii, například Sanyo 8,4V 2400mAh Ni-CD - large CQB nebo GP 8.4V/2000mAh - crane stock, jejich výdrž je minimálně dvojnásobná a zbraň s nimi má vyšší kadenci.
- Se základní kabeláží je kadence trochu menší než u značkových zbraní, kabeláž je opravdu hodně tenká. Doporučuji vyrobit novou kabeláž se spínáním motoru pomocí mosfetu, pak bude kadence stejná jako u značkových zbraní a nebudou se již opalovat spoušťové kontakty (vejde se tam bez úprav maximálně silikonový kabel o průřezu vodiče 1,5mm2).
- Základní hop-up je taky dost mizerný, doporučuji ho hned vyměnit za silikonový. Mě se osvědčila silikonová hop-up gumička od Systemy. Jelikož je hop-up komora a gumička nestandartní, tak je zapotřebí s výměnou gumičky koupit i novou komoru, mě se osvědčila od firmy CA.
- Základní hlaveň je poměrně nepřesná (podle mě je nepřesná jakákoliv základní hlaveň i na značkových zbraních), doporučuji vyměnit za hlaveň o délce 363mm od firmy KM Head nebo Prometheus (pro zbraň M4A1). Pokud vám přesnost zbraně se základní hlavní vyhovuje, není zapotřebí ji měnit.
- Pokud nakoupíte tento upgrade, zbraň se vám odvděčí skvělou přesností, dobrou kadencí, výbornou výdrží. Určitě bude kvalitnější než kdejaké AEG v základu.Upgrade mechaboxu na pružinu M120 GD:

- Vyměňte válec s dírou pro zbraně typu M4A1, například z AirsoftPro.
- Musíte koupit značkovou baterii, například GP 8.4V/2000mAh - crane stock nebo Sanyo 8,4V 2400mAh Ni-CD - large CQB , pro vyšší kadenci 9.6V ekvivalenty těchto baterií (pozor, s nima nepůjde úplně zasunout pažba).
- Je nutné koupit novou kabeláž nebo ji vyrobit se spínáním motoru pomocí mosfetu, stávající kabeláž je příliš tenká pro použití takových pružin a byly by na ní ohromné ztráty.
- Doporučuji vyměnit mechabox za kvalitnější zesílený.
- Můžete vyměnit hop-up gumičku za silikonovou i s hop-up komorou.
- Můžete koupit novou vzduchotechniku, doporučuji od AirsoftPro.
- A zbytek udělat jako v odstavci "Téměř nutný upgrade".Upgrade mechaboxu na pružinu M130 GD:

- Vyměňte válec s dírou pro zbraně typu M4A1, například z AirsoftPro.
- Musíte koupit značkovou baterii, například GP 9.6V/2000mAh Crane stock nebo Sanyo 9,6V 2400mAh Ni-CD - large CQB , (pozor, s nima nepůjde úplně zasunout pažba).
- Je nutné koupit novou kabeláž nebo ji vyrobit se spínáním motoru pomocí mosfetu s DeanT konektory, stávající kabeláž je příliš tenká pro použití takových pružin a byly by na ní ohromné ztráty.
- Musíte vyměnit hop-up gumičku za silikonovou i s hop-up komorou.
- Musíte také vyměnit mechabox za kvalitnější zesílený.
- Můžete koupit novou vzduchotechniku, doporučuji kovovou od AirsoftPro.
- Můžete vyměnit píst za značkový polykarbonát nebo lépe za celokovový píst.
- Doporučuji koupit nová kola.
- A zbytek udělat jako v odstavci "Téměř nutný upgrade".Upgrade mechaboxu na pružinu M140 GD a výš:

- Je nutné vyměnit celý mechabox s motorem se spínáním pomocí mosfetu s DeanT konektory.
- Koupit přesnou hlaveň a silikonovou hop-up gumičku s hop-up komorou.
- Koupit značkovou large baterii 8.4V a více nebo lépe lipol akumulátor.


<< 1 2 3 4 5 6 7 >>

Recenzi napsal Jeff, člen teamu www.chrudim.cz/airsoft.
zpět