Kliknutím se vrátíte na úvod webuRecenze hop-up komory do AK47 od firmy Pro-Win

V tomto článku bych chtěl popsat hliníkovou hop-up komoru od firmy Pro-Win, která je určená pro zbraně řady AK47/74. V druhé kapitole popíši její instalaci do zbraně.

1. Recenze hop-up komory
2. Instalace do zbraněÚvod:

- Hop-up komora slouží jako spoj mezi mechaboxem (respektive tryskou), hlavní s hop-up gumičkou a zásobníkem, který dodává kuličky.
- Kvalitní hop-up komora je velmi důležitá pro výkon zbraně, právě na ní se většinou ztrácí vzduch a snižuje se tak zbytečně úsťová rychlost zbraně.
- Proto se nevyplácí na tomto díle při upgradu vaší zbraně šetřit, s nekvalitní hop-up komorou můžete ztratit na výkonu až desítky metrů za sekundu z potencionální úsťové rychlosti zbraně.Foto hop-up komory:

Takto vám komora přijde zabalená

Díly které jsou součástí balení

Šroubky, větší na přidělání komory k mechaboxu, menší na připevnění táhla regulace přítlaku ke komoře

Mechanismus regulace přítlaku hop-upu se zámkem hlavně

Samotná hliníková komora dělaná na CNC stroji, precizně a přesně vyrobeno bez otřepů či jiných nedokonalostí. Velmi odolná povrchová úprava.


Srovnání s komorou z CM.042:

Na obrázku lze vidět, že Pro-Win komora je prodloužená v sekci u mechaboxu

Toto prodloužení s dírou slouží pro uchycení komory přímo k mechaboxu a tím se zabrání případným únikům vzduchu vlivem nedokonalého přilnutí komory k mechaboxu. Tento systém žádná jiná firma nenabízí.


Další foto komory ve zbrani:

Zde je několik fotek komory instalované ve zbrani. vše si sedlo perfektně bez dalších úprav, proto bez komentáře


Závěr:

- Komoru jsem nainstaloval téměř bez problémů, pouze se musel mírně zpilovat zámek, protože dobře nezapadl do komory. Zbytek šel jako po másle.
- Zbraň, kam se instalovala nová komora, má pružinu M140 Airsoftpro, niklovaný vzduch, trn s ložiskem a celokovový píst do Guruupgrade, hop-up gumičku Systema, pohání ji Li-pol akumulátor Firefox 11.1V 2200mAh.
- Úsťová rychlost se základní komorou byla maximálně 135m/s (zkoušeno několik trysek), s novou komorou od Pro-Win jsem dosáhl s Guru tryskou délky 21mm (II. generace) úsťovou rychlost 148 - 150m/s. Znatelný rozdíl, že?
- Tato hop-up komora patří k naproste špičce, nemá smysl přemýšlet o jiné.
- Komoru můžete v ČR zakoupit v airsoftovém obchodě Anareus nebo AirsoftPro za cenu 600 Kč (červen 2009).


1 2 >>

Recenzi napsal Jeff, člen teamu www.chrudim.cz/airsoft.
zpět