Kliknutím se vrátíte na úvod webuVýroba R.I.S. lišty na předpažbí M15A2 Carbine

V tomto návodu popíšu připevnění R.I.S. lišty do spodu předpažbí na zbrani M15A2 Carbine od firmy Classic Army (CA).
UPOZORNĚNÍ: Autor článku nenese žádnou zodpovědnost za možné poškození Vaší zbraně či zdraví způsobené při provádění níže popsaných postupů. Pracujete s plným vědomím toho, co děláte!Úvod:

- Chtěl jsem si koupit na moji zbraň rukojeť na předpažbí, protože se takto zbraň daleko lépe drží a ovládá. Každá takováto rukojeť se ale přidělává na R.I.S. lištu o šířce 20mm a ta na klasickém M4kovém předpažbí chybí.
- Měl jsem 2 možnosti, buď koupit celé R.I.S. předpažbí nebo koupit jenom R.I.S. lištu a přimontovat ji do spodu klasického předpažbí. Zvolil jsem druhou variantu z důvodu ceny a neodnímatelné transportní rukojeti na mé zbrani, na kterou se celé R.I.S. předpažbí nehodí.Přichycení R.I.S. lišty:

- na webu AirsoftMorava jsem koupil duralovou WEAVER lištu o délce 114mm za 220kč. Jsou k ní dodávány imbus šrouby, speciální matky a klíč pro montáž.
- Veliká výhoda M4kového předpažbí je ta, ze je spodek a vršek s dírami seříznutý do roviny, na kterou se přesně vejde R.I.S. lišta a dobře tam sedí.
- Nechtěl jsem si ničit předpažbí tím, že bych do něj vrtal díry pro úchyt R.I.S. lišty. Dírami na předpažbí jsem protáhnul šrouby, co jsem dostal k R.I.S. liště.
- Zevnitř předpažbí jsem pro zpevnění konstrukce použil největší možné podložky pro šroub M6, aby byla plocha přichycení co největší. Tyto podložky jsem musel zevnitř trochu zvětšit, aby se tam vešla speciální matka dodávaná k R.I.S. liště. Ze stran jsem musel podložky zbrousit, aby nezasahovaly do zakulacených částí předpažbí.Závěr:

- Takto vyrobené R.I.S. předpažbí je velmi bytelné, nemám strach, že bych ho někde urazil. Celkové náklady na pořízení R.I.S lišty mě vyšly na cca 330Kč.
- Určitě by na zbrani vypadalo lépe celé R.I.S. předpažbí, ale musel bych řešit problém, kam umístit akumulátor, buď do battery boxu (AN/PEQ2 atrapa), crane pažby nebo do kapsičky na pažbě, s tím by souvisela i nová kabeláž. Toto řešení by mě vyšlo minimálně na 3000kč, které jsem neměl.
- Pořídil jsem si sklopnou rukojeť od ICS z důvodu dobré ergonomie a lepší skladnosti při přepravě (sklopená rukojeť). Je zpracována velmi kvalitně a robustně, skvěle se drží, má hrubý povrch, takže i v rukavicích neklouže. Jako jediný zápor vidím v tom, že se rukojeť trochu v kloubu viklá, je to hold daň za možnost jejího sklopení.

Foto předpažbí s R.I.S. lištou:

Kde se to dá sehnat:
R.I.S. lišta
Podložky: v jakémkoliv železářství.
sklopná rukojeť od ICS

Návod napsal Jeff, člen teamu www.chrudim.cz/airsoft.
zpět