Kliknutím se vrátíte na úvod webuRecenze hop-up komory od firmy SHS

V tomto článku bych chtěl popsat hliníkovou hop-up komoru od firmy SHS, která je určená pro zbraně řady M4/M16. Komora je vyráběná pomocí velmi přesné CNC technologie.

1. Recenze hop-up komory pro zbraně M4/M16
2. Recenze hop-up komory pro zbraně AK47/AK74Úvod:

- Hop-up komora slouží jako spoj mezi mechaboxem (respektive tryskou), hlavní s hop-up gumičkou a zásobníkem, který dodává kuličky.
- Kvalitní hop-up komora je velmi důležitá pro výkon zbraně, právě na ní se většinou ztrácí vzduch a snižuje se tak zbytečně úsťová rychlost zbraně.
- Proto se nevyplácí na tomto díle při upgradu vaší zbraně šetřit, s nekvalitní hop-up komorou můžete ztratit na výkonu až desítky metrů za sekundu z potencionální úsťové rychlosti zbraně.
- Instaloval jsem dvě tyto komory do zbraní M15A4 Carbine od firmy CA a M4A1 od firmy P&J II. generace. U obou zbraní s vynikajícími výsledky.Foto hop-up komory:

Takto vám komora přijde zabalená. Součástí je pouze šroubek na přichycení hlavního kolečka regulace hop-upu, žádné další díly nejsou součástí komory.

Samotná hliníková komora dělaná na CNC stroji, precizně a přesně vyrobeno bez otřepů či jiných nedokonalostí. Bez povrchové úpravy.


Další foto komory instalované ve zbrani:
Problémy při instalaci a výkon ve zbraních:

- Obě komory se v těle zbraní trochu hýbaly dopředu a dozadu (to ale i původní komory), při střelbě se snižovala úsťová rychlost zbraní, jak komory odskakovaly od mechaboxu. Proto jsem je zepředu podložil plíšky, aby se nemohly komory v tělech pohnout.

M4A1 od firmy P&J II. generace
- Zbraň má instalovány následující upgrade díly: pružina SP120 Guarder, vzduchotechnika s tryskou 21.4mm, kovový trn s ložiskem, hop-up gumička červená Element, 6.03mm hlaveň 363mm Prometheus.
- S původní komorou byla úsťová rychlost 125 - 128m/s.
- S touto komorou od SHS jsem naměřil úsťovou rychlost 134 - 136m/s.

M15A4 Carbine od firmy CA
- Zbraň má instalovány následující upgrade díly: pružina SP130 Guarder, NBU vzduchotechnika s tryskou 21.5mm, kovový trn s ložiskem, hop-up gumička modrá Element, 6.04mm hlaveň 363mm KM Head.
- S původní komorou byla úsťová rychlost s některými zásobníky kolem 110m/s, s jinými 152m/s, cca s 50% zásobníky zbraň prostě špatně fungovala.
- S touto komorou od SHS jsem naměřil úsťovou rychlost 152 - 155m/s. Hlavně zmizel problém s náladovostí zbraně na různé zásobníky.Závěr:

- Komoru jsem nainstaloval téměř bez problémů, hlavně se vylepšily úsťové rychlosti obou zbraní a u jedné se vyřešil dost zvláštní problém s některými zásobníky.
- Tato hop-up komora patří k naproste špičce, z mého pohledu nemá smysl přemýšlet o jiné.
- Chtěl bych upozornit, že úsťová rychlost se může u jiných zbraní výrazně lišit, i když se použijí totožné díly.
- Komoru můžete v ČR zakoupit v airsoftovém obchodě AirsoftPRO za cenu 600 Kč (leden 2010).


1 2 >>

Dne 26.1.2010 napsal recenzi Jeff, člen teamu www.chrudim.asteam.cz.
zpět