Kliknutím se vrátíte na úvod webuRecenze zbraně M4A1 RIS od firmy A&K

1. Úvod
2. Zpracování
3. Rozborka zbraně
4. Mechabox
5. Upgrade
6. Závěr
7. Zbraň v úpravě od firmy P&JMechabox:

- Mechabox je nezesílený verze II. Žádné nekompatibilní díly se značkovými prodejci jsem v mechaboxu nenašel. Pouze hop-up komora s gumičkou má atypický tvar a při výměně gumičky je také zapotřebí vyměnit komoru.
- Mechabox má 6mm kluzná kovová ložiska, ocelová kola, pružinu cca M120, kovový trn s kuličkovým ložiskem, plastovou vzduchotechniku a polykarbonátový píst.
- Kabeláž je se silikonovou izolací, ale klasická čínská, tj. velmi slabá.
- Podle síly magnetů motoru, které jsou velmi silné neodymové, bych se ho nebál použít ani na ty nejsilnější pružiny. Zbraň tahá v základu velmi dobře.
- Nepochopitelně je použit plný válec, proto je zapotřebí ho vyměnit za válec s dírou určený pro zbraně typu M4A1. Tento plný válec zbytečně více zatěžuje mechabox a zvětšuje rozptyl vystřelených kuliček.
- Celkově se mi zdají vnitřnosti v mechaboxu dimenzované na základní pružinu, pouze se bojím o mechabox, jestli za chvíli nepraskne, když není zesílený a kabeláž by také zasloužila vyměnit za silnější se spínáním motoru pomocí mosfetu.
- Vypodložkování kol bylo docela špatné, takže je zapotřebí je lépe vypodložkovat. Vazelína použitá v mechaboxu je poměrně tuhá a je jí málo použito, je zapotřebí znovu pořádně promazat mechabox.Celkový pohled na mechabox:

Celkový pohled na mechabox z jedné strany. Kulisa přepínače nemá elektrické rozpojení obvodu při režimu SAVE jako značkové zbraně, musí vám stačit pouze mechanická pojistka

Celkový pohled na mechabox z druhé strany


Postup pro rozdělání mechaboxu:

- Zapamatujte si, jak byly jednotlivé díly předtím poskládány.

Vyšroubujte všechny označené šrouby
Šrouby jsou samořezné a jeden už měl stržený závit od výroby, což není dobré


- Nyní vám nic nebrání v otevření mechaboxu. Ale musíte postupovat opatrně. Pružina je v mechaboxu trochu stlačená a při neopatrném otevírání vám z něj může vystřelit, proti vystřelení doporučuji do trnu zasunout šroubovák a při otevírání mechaboxu ho držet. - Mějte mechabox na pevné podložce, držte jednou rukou válec a druhou pomalu vytahujte horní díl mechaboxu, pořád kontrolujte trn pružiny.
- Až bude horní díl mechaboxu tak vysoko, aby jím prošel trn, tak opatrně vytáhněte šroubovák s trnem mimo mechabox. Až toto zdárně uděláte, můžete bez obav obě půlky mechaboxu oddělit.Vnitřní díly mechaboxu:

Celkový pohled

Pístové kolo

Středové kolo

Motorové kolo

Západka zpětného chodu. Kola jsou ocelová z poměrně kvalitního materiálu, M120 by měli s přehledem dlouhodobě zvládnout.


Motorek

Pastorek na motorku

Pružina je s normálním vinutím bez jakéhokoliv začištění na obou koncích

Celokovový trn pružiny verze II. s axiálním kuličkovým ložiskem. Není potřeba nikdy měnit

Polykarbonátový píst s jedním kovovým zubem. Vypadá poměrně solidně.

Plastová protitlaká hlava pístu se 6 otvory bez čehokoliv uvnitř pístu, doporučuji dat aspoň kovovou podložku.

Chromovaný válec bez díry. Vnitřní povrch válce je velmi hladký, válec je souměrný. Je zapotřebí ho hned vyměnit za válec s dírou pro zbraně typu M4A1.

Plastový hlava válce verze II. s bronzovou trubičkou a jedním těsněním. Kvalita je asi stejná jako hlava válce od TM

Plastová tryska bez těsnění z bílého plastu. Překvapilo mě, že při zkoušení těsnosti vzduchotechnika dobře těsnila. To se nedá říct o TM základní vzduchotechnice

Ramínko podavače verze II.

Pohled na druhou stranu mechaboxu bez součástek. Ložiska v mechaboxu nedržela, proto je zapotřebí je přilepit speciálním lepidlem na ložiska.

- Při skládání mechaboxu musí být pístové kolo (to co se dotýká pístu) v takové pozici, že horní ozubení na kole (to poloviční) musí být ve spodní části mechaboxu.
- nejdříve si všechno připravte, dejte ruku na válec a druhou rukou zandejte do mechaboxu pružinu s trnem. Ruku na válci nikdy nesundávejte.
- Pomalu k sobě přibližujte obě půlky mechaboxu, rovnejte kola, spoušť a západku zpětného chodu tak, aby zapadli do příslušných děr.
- Mechabox je správně složený, když obě půlky drží u sebe bez jakýchkoliv šroubků a bez sebemenší mezery mezi oběma půlkami.Hlaveň:

- hlaveň s hop-up komorou stačí ze přední části zbraně pouze vysunout směrem dozadu.

Vyndaná hlaveň s hop-up komorou

Detail na hop-up komoru, pro přítlak k mechaboxu je použita velmi silná pružina, takže komora při střelbě neodskakuje a zlepšuje tak stabilitu výkonu zbraně.

Hop-up gumička. Všimněte si jejího atypického hrdla, proto je při výměně gumičky za jinou zapotřebí koupit i novou komoru

bronzová hlaveň délky 350mm

<< 1 2 3 4 5 6 7 >>

Recenzi napsal Jeff, člen teamu www.chrudim.cz/airsoft.
zpět